JACK RUSSEL FILM

Jack Russel – Zachránce planety (80min – globální komedie – 2D kreslená animace)

V animačním studiu Urban Traffic Animations (Vladimír Jiránek Studio) vzniká nový kreslený film celovečerního formátu s názvem Jack Russel – Zachránce planety. Film míří výhradně na filmová plátna kin, což je po mnoha letech skvělá zpráva pro Český animovaný film a jeho kvalitu zaručuje již samotný autor. Hlavní postavou tohoto komediálního příbhěhu je geniální pes z dílny ještě geniálnějšího autora postaviček Pat a Mat, Bob a Bobek – Králíci z klobouku, pana Vladimíra Jiránka, tolik známého krále české karikatury. Zde Vám nabízíme malé nahlédnutí pod pokličku výroby. V jednotlivých sekcích se dozvíte o filmu více. UTR

 

NÁMĚT:

Píše se rok 2030 po Kr. a k planetě Zemi míří vesmírem Ufo-talíř se třemi Ufouny. Vychází najevo, že se jedná o předvoj (průzkumníky, prospektory) vesmírných Ufo-popelářů, kteří se rozhodli využít pyramidy u Gízy jako geografického navigačního bodu a na celé Sahaře vytvořit obrovskou skládku Ufo-odpadu.

Všechny obyvatelné planety, které Ufo-talíř cestou míjí, jsou označeny výraznými cedulemi s nápisy: Tady skládka zakázána.

Jenom planeta Země takovým výstražným nápisem nedisponuje.

Uprostřed hlavního města globální planety však bydlí geniální, dobře situovaný pes Jack Russel. Mluví plynně lidskou řečí a provozuje vlastní magic show. Odkud pochází zůstává utajeno.

Jack Russel zaměstná dva sociálně slabé občany (WET a DOG), kteří díky vleklé finanční krizi zbankrotovali. Všichni tři založí novou společnost SOSNONSTOP vedeni úmyslem pomáhat lidem v nouzi a zároveň zachránit celý svět.

Ufouni v Ufo-talíři (průzkumníci) se spletou v časových souřadnicích a vyklopí svůj náklad z oběžné dráhy na hlavní město. Oblohou proletí ohnivá koule a dopadne na pozemek domku paní Bee.

Vesmírný nepořádek však neobsahuje jenom nepotřebné krámy, ale také věci zajímavé, například UFOBATERY made in China s obrovskou kapacitou energie a semena kouzelných rostlin, která začnou klíčit a během několika okamžiků nudný, unifikovaný pozemek promění v kouzelnou zahradu.

Paní Bee je ekoložka a jezdí na invalidním vozíku. Kdysi vlastním tělem chránila  deštný prales, přivázala se ke kmeni stromu, ale otrlí dřevorubci přesto strom porazili.

Nad žhavým magma vesmírného odpadu Jack Russel zřídí nový gril, který je lepší než sériový zahradní krb ze spádového hypermarketu a paní Bee zkouší z kouzelných rostlin strouhat a hníst zdravé eko-těsto. Na roštu grilu peče první eko-bio-biftečky (placičky). Jejich konzumace má vzrušující kladné následky. Lidský organismus se prudce zbaví přebytečného tuku a tlustá těla s nadváhou před očima hubnou na zdravé hodnoty BMI. Manager nedaleké restaurace Mac Devil jásá: Hubnout žrádlem, no to je přece paráda…!

Na oběžné dráze se objeví obrovské mezihvězdné koráby Ufo-popelářů, jejich hlavní skládkovací konvoj.  Je zřejmé, že firmu SOSNONSTOP čeká boj na úrovni hvězdných válek. WET a DOG proto příslušným způsobem upraví záchranářský automobil. Musí improvizovat a použijí proto i ufo věci, které najdou v trávě zahrady a podaří se jim omylem vyrobit z obyčejné dodávky WW T2 1967 stroj času.

Následují cesty časoprostorem. U pyramid (v roce 2030 př. Kr.) se podaří ukrást Ufounům jejich služební Ufo-talíř. Následuje honička dějepisnými epochami. Komická skutečnost: WET a DOG neumí řídit Ufotalíř a Ufouni zase jejich upravenou  dodávku.

Jsou tím nově objasněny do té doby uspokojivě nevysvětlené jevy jako například kruhy v obilí nebo naklonění šikmé věže v Pize.

Po mnoha peripetiích končí honička na zahradě paní Bee kde dochází ke spřátelení civilizací. Noví kamarádi Ufouni pochopí obsah pojmu recyklace a na poslední chvíli odkloní Ufo-popeláře zpět do hlubin vesmíru.

Velkou oslavnou eko-bio-párty navštíví i prezident planety. Vypadá jako Obama. Také nový prezident Ruska Putin se dostaví. Pozemský život je zachráněn.  Planeta Země obdrží na oběžné dráze nový výrazný nápis: SKLÁDKA ZAKÁZÁNA…!

CASTING

a další …

INFORMACE

Projekt se kompletně zpracovává ve studiích Urban Traffic Production. Autorem není nikdo jiný než klasik české karikatury Vladimír Jiránek, režií projektu byl producenty a autorem scénáře pověřen Martin Kostka, hlavním výtvarníkem Alex Dowis. Scénář obstarali Franz Welebny spolu s Radkem Tomasem. Na pozici Šéf animátora projektu obsadili Jana Krejčíře. Distributorem tohoto filmu pro ČR a SR se stal počátkem roku 2012 Hollywood Classic ent. Ihned jak budou uzavřená další jednání, budemem Vás o novinkách ve filmové výrobě Jacka Russela nadále informovat. Touto dobou například uzavíráme casting dabingových rolí  a již brzy Vám sdělíme bližší informace o hlavních postavách, nejpozději se vše dozvíte v traileru! My kreslíme a vymýšlíme a Vy se máte určitě na co těšit .UTR